Kolay zayıflamanın 9 pratik yolu. Kolay zayıflama yöntemleri

Hızlı zayıflamanın pratik yolları

Daha sağlıklı bir beden, ışıl ışıl bir gülümseme ve yüksek özgüven. Kimileri yaşam kalitesini yükseltmek, kimileri ise daha iyi görünmek için fazla kilolarından kurtulmak ister.

Zayıflama yöntemleri araştırmak insanların en çok ilgilendiği uğraşlardan biridir. Çünkü kilo sorunu, günlük yaşamın akışına ket vuran ciddi bir problemdir. Hem sağlığınıza hem de beklentinize uygun olan zayıflama taktikleri sayesinde siz de kendinizi yenileyebilirsiniz. Zayıflamak için pratik bilgiler edinerek, yaşamınızda farklı bir dönem başlatabilirsiniz. Nasıl mı? Sizler için derledik...

1- Kadınlar için zayıflama önerileri arasında en yaygın bilineni, şekeri masanızdan uzak tutmaktır. Ancak şeker sadece ekstra kullanımla değil paketli ürünlerle de dolaşım sisteminize dahil olur. Bu yüzden vücut şekere karşı ihtiyaç hisseder. İhtiyacınızı bastırmak için bal tüketebilirsiniz. Bilimsel araştırmalar, şeker yerine bal tüketenlerin bünyesinde yağ depolanmasının çok daha düşük olduğunu tespit etmiştir.

2- Bölgesel zayıflama denince akla ilk gelen nokta göbek çevresidir. Göbek yağlarını eritmek için öncelikle stresi hayatınızdan çıkarmalısınız. Çünkü stres kortizol hormonu salgılar ve bu da karın bölgesini yağlandırır. Ayrıca kahve yerine yeşil çay, pirinç yerine bulgur tüketmek de göbek çevresini inceltmeye yarar.

3- "Evde kilo verme yöntemleri" sıkça araştırılsa da, kalıcı sonuçlara ulaşmak zor olabilmektedir. Ancak yine de 'kilo vermek için' bench presslere ya da ağırlığınca kilolar kaldırmaya her zaman gerek yok. Sabahları yarım saat erken kalkıp kardiyo yapmak, yürüyüşe çıkmak, asansör yerine merdivenleri kullanmak ve evde pilates egzersizlerine yönelmek oldukça fayda sağlar.

4- Pratik zayıflama önerileri arasında en çok dikkat çeken, ara öğünlerin ne kadar önemli olduğu bilgisidir. Ancak her şeyde olduğu gibi ara öğünlerde de mühim olan miktardır. Bir avuç fındık, fıstık, badem yemek vücudun tok kalmasını sağlar. Ancak sınır aşıldığında doğal yağlar zararlı yağlara dönüşeceği için bu konuya dikkat edilmelidir.

5- 'Zayıflamak için ne yemeliyiz' sorusu diyet sürecinde herkesin kafasını karıştırır. Aslında zayıflama süreci eziyete dönüşmek zorunda değildir. Önemli olan porsiyonları küçültmek ve sebze ağırlıklı beslenmektir. Protein önemlidir ancak abartılı et ve süt tüketimi vücuttaki yağlanma sürecini hızlandırır. Ayrıca yemeğin yanında fazla alkol tüketimi de fazladan kalori kazanmanıza neden olur.

6- Stilinizde yepyeni bir soluk denemelisiniz. Çünkü "zayıflamak" hem mideye hem de gözlere hitap eden bir süreci kapsar. Örneğin bir beden küçük giyinmek kilonuzu daha rahat fark etmenizi ve bilinçli ilerlemenizi sağlar. Ya da hayalini kurduğunuz topuklu ayakkabılara gardırobunuzda yer açmak, zihinsel olarak motive olmanızı kolaylaştırır.

7- "Hızlı zayıflama yöntemleri" açısından en çok dikkat çeken madde, su tüketimidir. Çünkü su tüketmek hem kolay hem de faydalıdır. Ancak bu madde bütünü değil parçayı kapsar. Açken bol su tüketip karnı tok tutma çabası vücudun dengesini bozabilir. Bunun yerine dengeli su tükettikten sonra egzersiz yaparak toksinleri atabilirsiniz. Suyun yanısıra maden suyu da tüketerek vücudunuzdaki yağların yakımını kolaylaştırabilirsiniz.

8- Sabahları uyandıktan en fazla 1 saat sonra kahvaltıya başlamalısınız. Bu sayede gün içindeki programınıza uymanız kolaylaşır. Ara ve ana öğünlerin dengeli biçimde birbirini takip etmesi, metabolizmanızın kendini daha rahat ayarlamasına yardımcı olacaktır.

9- Zayıflamak için pratik bilgiler edinmek önemlidir. Ancak daha da önemli olan doktorunuza danışarak kendi bünyenize uygun bir diyet programı çıkarmaktır. Sadece bu şekilde fizyolojik tepkilerinizi ölçebilir, sağlığınızı tehdit etmeyen bir rotada ilerleyebilirsiniz.


www.kolayzayiflama.org